• Czytanie wśród Motylków i Sówek

          • W czwartek 5 października 2023 roku uczniowie klasy 6 Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie odwiedzili młodszych kolegów i koleżanki z dwóch grup przedszkolnych - „Motylki” i „Sówki”. Powodem niecodziennej wizyty było czytanie przez nich baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Brzydkie kaczątko”. Szóstoklasistom bardzo spodobał się ten pomysł. Jedni czytali, inni pokazywali obrazki i wszyscy doskonale się przy tym bawili. Czytanie w takiej formie mogło odbyć się dzięki nowo zakupionym książkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

            Opracowała: Agnieszka Głuszek

          • Uroczyste otwarcie rozbudowanego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie

          • W piątek 6 października 2023 roku obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Łomnie wyjątkową uroczystość otwarcia rozbudowanego budynku szkolnego. Po rocznej nieobecności z powodu generalnego remontu i rozbudowy obiektu znów uczymy się u siebie.  

            Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu państwowego.

            Dyrektor szkoły Joanna Latała przywitała serdecznie wszystkich przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Agata Wojtyszek,

            starszy wizytator Krzysztof Jabłoński,

            Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas,

            Przewodniczący Rady Gminy w Pawłowie Henryk Więcław,

            sekretarz Gminy Pawłów Krzysztof Charemski,

            skarbnik Gminy Pawłów Halina Pocheć,

            Kierownik Samorządowego Centrum Oświaty w Pawłowie  Róża Koszarska- Duda i pracownicy tego referatu,

            Kierownik Referatu Inwestycji Gospodarki Komunalnej i Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Pawłów Mirosław Sepioło oraz Inspektorzy tego Referatu,

            Kierownik Referatu Organizacyjnego Piotr Maj,

            Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Robert Wrona,

            Inspektor Nadzoru Budowlanego Kazimierz Pocheć,

            Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Starachowicach Mariola Gałka,

            Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Krajkowie Wojciech Polit,

            wykonawcy inwestycji  Grzegorz Zieja i Artur Zieja,

            radni gminy Pawłów na czele z panem Markiem Sieńkiem,

            Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Maciej Bidziński, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół gminy Pawłów, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą panią Magdaleną Jarosz, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, sołtysi oraz rodzice.

            Kulminacyjnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonali nasi goście. Następnie ksiądz proboszcz Wojciech Polit poświęcił pomieszczenia rozbudowanego budynku szkoły.

            W dalszej części  zaprezentowany został program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.                     W scenariuszu uroczystości została ukazana historia placówki od roku 1927 do czasów współczesnych. Przedstawiono warunki lokalowe, w jakich mieściła się szkoła na przestrzeni swojego istnienia. Podkreślono także jej rolę w środowisku lokalnym. Celem widowiska było wskazanie, że szkoła jest wyjątkowym miejscem w życiu każdego człowieka. To ona otwiera tysiące możliwości i pomaga wybrać tę jedyną słuszną drogę. Podczas występu dzieci śpiewały piosenki o szkole, wykonały układy taneczne do muzyki filmowej i recytowały utwory poetyckie.

            Pani dyrektor Joanna Latała podziękowała wszystkim osobom, które czynnie uczestniczyły podejmując liczne starania od momentu planowania aż po wykonanie remontu i rozbudowy budynku szkoły- władzom wojewódzkim, gminnym i samorządowym, inwestorom, wykonawcom, a także rodzicom.

            Słowo wdzięczności skierowała również do sponsorów, którymi byli:

            • F.H. U KOWEX Piotr Cieśla Łomno,
            • KA-RO SNAILS PRODUCTS Robert Piekarz Karol Kusiak Chybice,
            • PHU Łukasz Bzymek Łomno,
            • Grzegorz Piórczyk Krajków,
            • BiM STASZEWSCY SP. Z O. O. Łomno,
            • USŁUGI HANDLOWE Mirosław Mikulko Łomno,
            • Michał Bryła Bodzentyn,
            • RADNY GMINY PAWŁÓW Marek Sieniek,
            • MAGICZNA PASIEKA Paweł Sapała Łomno,
            • POLBUDROL BIS SP. Z O. O. Rzepin Pierwszy,
            • MAG-ROL Ambrożów,
            • P.H.U. Kamil Gwardyś Łomno,
            • FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA Zbigniew Kwiecień Grabków,
            • BANK SPÓŁDZIELCZY w Starachowicach,
            • SOŁTYS WSI ŁOMNO Ryszard Latała,
            • CZESMAR BRAMY OGRODZENIA Marcin Pożoga Szerzawy,
            • F. P. H. U. WELDBUS Mariusz Brożyna Łomno,
            • PPHU DUET Artur Sobkiewicz Stary Bostów,
            • KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ŁOMNIANECZKI,
            • FIRMA HANDLOWA TANDEM Ewa Sławek Brzezie,
            • CERTUS KUSIAK SP. Z O. O. Grabków,
            • ROBOTY OGÓLNOBUDOWLANE I INSTALACYJNE Grzegorz Zieja Nieczulice.

            Na koniec dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz rodzicom zaangażowanym w rozbudowę szkoły.

            Po uroczystości przybyli goście oraz uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich “Łomnianeczki”.

            Zapewne to niezwykłe wydarzenie wpisze się na długo i trwale w pamięci wszystkich uczniów, społeczności lokalnej i całej historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie.

            Opracowali: Magdalena Wójcicka- Ptak

            Zdjęcia: Mariusz Wójcicki, Piotr Maj – Kronika Pawłowska, Patryk Wójcik – Radio Kielce

          • Dzień Zwierząt u „Pszczółek”

          • 4 października przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Zwierząt. Celem zajęć było uświadomienie najmłodszym, że zwierzęta podobnie jak ludzie to istoty żywe , odczuwające ból i cierpienie, mające swoje prawa.

            W tym dniu sala przedszkolna wypełniła się pluszowymi, zwierzęcymi przyjaciółmi przyniesionymi przez dzieci. Podczas zajęć przedszkolaki rozwiązywały liczne zagadki, dzieliły zwierzęta na kategorie ze względu na miejsce występowania, uczestniczyły w zabawach ruchowych polegających na naśladowaniu ruchem określonego zwierzaka. Na zakończenie ułożyły zwierzęce puzzle.

            Opracowała: Ewa Sławek

          • Dzień chłopaka w przedszkolu

          • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego.
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

            W czwartek 30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę!  W każdej grupie przedszkolnej dziewczynki wraz z paniami odśpiewały uroczyste “Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia! Nie zabrakło również drobnych upominków. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

            Opracowały: Aleksandra Piekarz, Małgorzata Pytel, Ewa Sławek

          • Dzień Chłopaka

          • W piątek 29 września męska część naszej społeczności szkolnej obchodziła swoje święto- Dzień Chłopaka. Męski akcent tego dnia można było zauważyć od samego rana, a to dzięki inicjatywie naszego Samorządu Uczniowskiego, który z tej okazji zmobilizował całą społeczność uczniowską do założenia krawata. Dzień Chłopaka – Dzień Krawata! Kto w krawat przyjdzie ubrany, nie będzie na lekcjach pytany! Zachęceni tym hasłem uczniowie dumnie maszerowali po korytarzach naszej szkoły w krawatach i muchach. Dziewczynki obdarowywały swoich kolegów drobnymi upominkami i życzeniami. Mamy nadzieję, że ten dzień upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze, a wszystkim chłopcom składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

          • Dzień Jabłka u „Pszczółek”

          • „Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!”

            W dniu 28 września 2023 r. w przedszkolaki z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Jabłka. Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do spożywania owoców, konkretnie jabłek pod różną postacią. Maluchy mogły dokładnie zapoznać się z budową tego smacznego owocu, poznały jego kształt, smak i zapach. Dowiedziały się jak rosną jabłka oraz jak wygląda praca w sadzie. Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną- jabłuszko z papierowego talerzyka.

            To był bardzo interesujący dzień w naszym przedszkolu. Tego typu dni tematyczne zachęcają dzieci do sięgania po zdrowe przekąski oraz pomagają promować zdrowy styl życia.

            Opracowały: Angelika Więcław, Ewa Sławek

          • Dzień Przedszkolaka

          • 20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji panie przygotowały dla swoich podopiecznych wiele atrakcji i niespodzianek. Maluszki wykonały ilustrowany  Kodeks Przedszkolaka i obiecały solidnie go przestrzegać . Starszaki z radością robili gniotka, zabawkę sensoryczną z balonika. Najstarsi zaś wyprali się na poszukiwanie ukrytych w sali  puzzli, z których po pokolorowaniu, ułożyli obrazek. W każdej grupie nie zabrakło także zabaw muzyczno-ruchowych, zabaw z chustą animacyjną czy z balonami. Na pamiatkę tego radosnego dnia każdy otrzymał pamiatkowy medal Super Przedszkolaka.                                                                                  

            Opracowały: Małgorzata Pytel, Ewa Sławek, Aleksandra Piekarz, Angelika Więcław

          • Dzień Kropki

          • 15 września przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki. Jet to święto odwagi, kreatywności, wyobraźni i odkrywania nowych talentów. Tego dnia podczas zajęć dominowały kolorowe kropki.

            Dzieci wysłuchały  bajki o czarnej kropce, która czuła się niepotrzebna i niedoceniana. Dzięki niej maluchy przekonały się, że każdy z nas jest wartościowy i potrzebny. Dostrzegliśmy także kropki  tam, gdzie dotychczas nie zwracaliśmy na nie uwagi.

            W tym dniu obył się także pokaz talentów. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Szukały zaginionych kropek, łapały bańki mydlane. Doskonaliły także umiejętność przeliczania, klasyfikowania oraz sekwencji.

            Kropki były także motywem przewodnim podczas zajęć plastycznych. Dzieci układały w pary wycięte buźki, malowały na kamieniach kropeczki patyczkiem kosmetycznym a także ożywiały swoje kropki za pomocą aplikacji Quiver, co sprawiło im ogromną atrakcję.

            Było kolorowo, „Kropkowo” i wesoło.                                                                    

             

            Opracowały: Ewa Sławek, Małgorzata Pytel, Angelika Więcław, Aleksandra Piekarz

          • Nowości w naszej bibliotece

          • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łomnie otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek do biblioteki szkolnej.

            Wielką radością jest dla nas fakt, że wniosek złożony przez naszą szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacyjną i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

            Bardzo cieszymy się z nowych lektur i książek , które będziemy mogli czytać w chłodne jesienne oraz mroźne zimowe wieczory.

            W pięknej, wyremontowanej szkole swoje zaciszne miejsce ma również biblioteka. W jej murach każdy może miło spędzić czas. Miejsca i książek wystarczy dla wszystkich…

            Opracowała: Agnieszka Głuszek

          • Narodowe Czytanie 2023

          • Za nami już 12. finał akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznica jest w 2023r. W role bohaterów powieści wcieli się: Maria Gałek, Wojciech Kubik, Jakub Kowalczyk, Blanka Cieśla i Bartłomiej Gałek.

            Tegoroczne wydarzenie przygotowali uczniowie klasy siódmej pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego- Waldemara Jeziorskiego we współpracy z opiekunem biblioteki szkolnej- Agnieszką Głuszek.

            Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę, a także wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Jest to działanie, które na stałe weszło w nasz szkolny kalendarz.

             

          • Prelekcja w PSP w Łomnie na temat segregacji śmieci

          • W dniu 12 września 2023 roku uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w prelekcji ekologicznej na temat segregacji śmieci. Spotkanie przeprowadziła pani Patrycja Wyrozumska z firmy Bioselect „Gospodarka odpadami” z Rakowa.

            Głównym celem pogadanki było promowanie selektywnej zbiórki odpadów oraz powtórnego wykorzystania surowców wtórnych.

            Spotkanie poszerzyło naszą wiedzę ekologiczną.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

          • Czwarty września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Inauguracja roku szkolnego 2023/24 odbyła się w rozbudowanym i wyremontowanym budynku szkoły. Na uroczystości zgromadzili się uczniowie, nauczyciele, rodzice, radny gminy -Marek Sieniek, ksiądz proboszcz miejscowej parafii - Wojciech Polit, przewodnicząca Rady Rodziców -Magdalena Jarosz oraz pracownicy naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor - Joanny Latały. Szczególnie ciepło przywitani zostali przez nią uczniowie klasy pierwszej, którym ksiądz proboszcz poświęcił plecaki i przybory szkolne.Zarówno pan radny, jak i pani dyrektor szkoły życzyli wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych oraz rozwijających doświadczeń.Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. Mamy nadzieję, że nasza nowoczesna szkoła będzie inspirowała do większego wysiłku i stanie się miejscem wielu wspaniałych osiągnięć.

          • Dowozy uczniów

          • Na zajęcia szkolne uczniowie dowożeni będą dwoma kursami:

            1. Rozpoczęcie kursu 7.10 - Wojciechów 

            2. Rozpoczęcie kursu 7.15 - Modrzewie

            Obydwa kursy będą zmierzać w kierunku szkoły zgodnie z trasą przejazdu.

            Prosimy o przybycie na przystanek i cierpliwe oczekiwanie na autobus. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem 41 272-29-57 lub 789-109-883.

          • Dzień otwarty w przedszkolu

          • 31.08.2023r w naszej szkole odbył się dzień otwarty, podczas którego mieliśmy okazję gościć dzieci, które od września rozpoczęły swoją pierwszą przygodę z przedszkolem. Rodzice zaś mieli okazję poznać kadrę pedagogiczną, obejrzeć salę, w której będą odbywały się zajęcia dla najmłodszych, oraz całe zaplecze związane z przedszkolem. Maluchy uczestniczyły w zabawach integracyjnych z użyciem chusty animacyjnej, w zabawach ruchowych, oraz przy pomocy pań oraz swoich rodziców wykonały pierwszą, pamiątkową pracę plastyczną.

            Za udział w dniu otwartym serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich rodzicom.

             

            Opracowały: Ewa Sławek, Małgorzata Pytel, Aleksandra Piekarz, Angelika Więcław

          • Informacja dyrektora o organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2023/2024

          • Liczba dzieci i uczniów:

            1. Oddziały przedszkolne – 61 dzieci

            2. Odziały podstawowe – 86 uczniów

             

            Liczba oddziałów  w roku szkolnym 2023/2024:

            1. Oddział przedszkolny poniżej „0” ( 2,5; 3; 4 – latki),

            2. Odział przedszkolny „zerówka pięciolatki”,

            3. Oddział przedszkolny „zerówka sześciolatki”,

            4. Oddział podstawowy - klasa I

            5. Odział podstawowy - łączony klasy II i III,

            6. Oddział podstawowy – łączony klasy IV i V,

            7. Oddział podstawowy – klasa VI

            8. Oddział podstawowy – klasa VII,

            8. Oddział podstawowy – klasa VIII.

             

            Liczebność oddziałów:

            1. Oddział przedszkolny poniżej „0” ( 2,5; 3; 4 – latki) – 24 dzieci

            2. Odział przedszkolny „zerówka pięciolatki”- 16 dzieci

            3. Oddział przedszkolny „zerówka sześciolatki” – 21 dzieci

            4. Odział podstawowy - klasa I:  15 uczniów

            5. Oddział podstawowy łączony klasa II i klasa III - klasa II – 8 uczniów; klasa III – 8 uczniów

            6. Oddział podstawowy – łączony klasy IV i V : kl. IV – 7 uczniów/ kl. V- 12 uczniów

            7. Oddział podstawowy – klasa VI - 12 uczniów

            8. Oddział podstawowy kl. VII – 15 uczniów

            8. Oddział podstawowy – klasa VIII – 9 uczniów

             

            Wychowawstwa 2023/2024:

            1. Oddział przedszkolny poniżej „0” ( 2,5; 3; 4 – latki) – Ewa Sławek/pomoc nauczyciela Justyna Kozieł

            2. Odział przedszkolny „zerówka pięciolatki”- Aleksandra Piekarz

            3. Oddział przedszkolny „zerówka sześciolatki” – Małgorzata Pytel

            4. Odział podstawowy - łączony klasy I – Urszula Rokita

            5. Oddział łączony klasy: II i III – Ewa Jeziorska/Barbara Bryła

            6. Oddział podstawowy – łączony klasy IV i V – Monika Wojtan- Pożoga

            7. Oddział podstawowy –  klasa VI – Mariusz Wójcicki

            8. Oddział podstawowy –  klasa VII – Waldemar Jeziorski

            9. Oddział podstawowy – klasa VIII – Maria Kita

             

            Kadra 2023/2024:

            1.Joanna Latała- dyrektor/ matematyka klasa IV/ technika

            2. Barbara Bryła- edukacja wczesnoszkolna kl. III/ zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

            3. Ryszard Bryła- historia/wychowanie fizyczne kl. IV,V,VI/EDB

            4. Bogdan Fałek – nauczyciel współorganizujący kształcenie w oddziale przedszkolnym/ rewalidacja

            5. Barbara Głowacka – fizyka

            6. Agnieszka Głuszek – wychowanie do życia w rodzinie/ biblioteka szkolna

            7. Ewa Jeziorska – edukacja wczesnoszkolna kl.II / geografia kl.VII/ przyroda/ świetlica

            8. Waldemar Jeziorski- język polski kl. V, VII, VIII/ WOS/

            9.  Maria Kita- matematyka kl. V, VI, VII, VIII

            10. Ewa Koprowska- tyflopedagogika

            11. Monika Kosiór- chemia

            12. Małgorzata Mergalska- język niemiecki

            13. Sylwia Mróz- język angielski kl. VII, VIII

            14. Małgorzata Jóźwik – psycholog szkolny

            15. Małgorzata Pytel – edukacja przedszkolna w oddziale przedszkolnym „zerówka sześciolatki”/plastyka

            16. Urszula Rokita – edukacja wczesnoszkolna kl. I, dodatkowa opieka przedszkolna

            17. Ewa Sławek- edukacja przedszkolna w oddziale przedszkolnym (2,5; 3; 4- latki)

            18. Sylwia Stajniak- doradztwo zawodowe/ nauczyciel współorganizujący kształcenie w klasie IV/ TUS/ TIS/ terapia pedagogiczna/ pedagog specjalny

            19. Jacek Śliwa – muzyka

            20.Angelika Więcław – logopedia/ nauczyciel współorganizujący kształcenie w oddziale przedszkolnym

            21. Monika Wojtan- Pożoga – język angielski kl.: I, II, III, IV, V, VI oraz oddziały przedszkolne/ świetlica

            22.Aleksandra Cheda– język polski kl.: IV, VI/ logopdia

            23. Mariusz Wójcicki – geografia kl.: V, VI, VIII/ biologia/ informatyka

            24. Magdalena Wójcicka- Ptak – religia

            25. Aleksandra Piekarz- wychowanie przedszkolne w oddziale „zerówka pięciolatki”/ dodatkowa opieka przedszkolna

            26. Milena Jabłko – wychowanie fizyczne klasy VII, VIII

          • Zapraszamy na dzień otwarty w przedszkolu!

          • Wychowawczynie grup przedszkolnych serdecznie zapraszają nowo przyjętych przedszkolaków wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się 31.08.2023r. w godzinach 11:00 -12.00.

            W programie:

            • Zabawy ruchowe z chustą animacyjną;
            • Zwiedzanie sal przedszkolnych;
            • Zajęcia plastyczne;
            • Zabawy w kącikach zainteresowań.

            Podczas zajęć dzieci pozostają pod opieką rodziców.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla szkoły podstawowej odbędzie się 4 września o godz. 9.00 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie.

            W tym dniu proboszcz tutejszej parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego - Wojciech Polit poświęci plecaki pierwszoklasistom. Zatem prosimy uczniów klasy I o spakowanie i zabranie ze sobą plecaka.

            Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy. Dowóz we własnym zakresie.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla oddziałów przedszkolnym 3,4,5 -latków i klasy ,,0" odbędzie się 1 września 2023r. o godz. 9.00 w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie. 

            Dzieci obowiązuje strój galowy. Dowóz we własnym zakresie.

          • Ważna informacja

          • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łomnie informuje, że wyprawki szkolne dla oddziałów przedszkolnych zostaną ustalone na spotkaniu inaugurującym nowy rok szkolny.

            Uczniów przebywających w szkole obowiązuje obuwie zmienne dotyczy to wszystkich uczniów i każdej sytuacji, nawet jeśli pobyt ucznia w budynku szkolnym trwa kilka minut.

            Jako obuwia zmiennego można używać wyłącznie obuwia lekkiego, na miękkiej i jasnej podeszwie. Obuwie musi być oznakowane – seledynowe lub żółte sznurówki. Ponadto każdy uczeń zobowiązany jest posiadać worek na obuwie.

          • Wyprawka szkolna dla uczniów klas I-III

          • Wyprawka dla klas I – III

            2023 / 2024

             

            Podpisane pomoce plastyczne, które będą w szkole:

            1.      Plastelina;

            2.      Farby plakatowe i akwarele ( z guziczka );

            3.      3 pędzle o różnej grubości włożone do farbek;

            4.      Kubek na wodę;

            5.      Podkładka plastyczna ( format A3 );

            6.      Klej magiczny (okleić plastrem i podpisać);

            7.      2 papiery kolorowe, tzw. wycinanka w formacie A4;

            8.      1 blok A4 techniczny biały;

            9.      1 blok A4 techniczny kolorowy;

            10.  1 blok A4 rysunkowy biały;

            11.  1 blok A4 rysunkowy kolorowy;

            12.  2 teczki formatu A4: „ prace plastyczne” i „dodatkowe karty pracy”;

            13.  Bibuła – 2 dowolne kolory lub zestaw krótkich bibuł w różnych kolorach;

             

            Piórnik, a w nim (zawsze!): 2 miękkie ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe (cienkie) dobrej jakości , zaokrąglone nożyczki, klej w sztyfcie, linijka 15cm, długopis ścieralny.

             

            Zeszyty podpisane na przedniej okładce:

            1.      Zeszyt w kratkę 16-kartkowy;

            2.      Zeszyt w 3-linię 16 kartkowy najlepiej z kolorową liniaturą;

            3.      Notes do informacji dla rodziców;

             

            Strój na zajęcia sportowe w worku: biała koszulka z krótkim

            rękawem, czarne/granatowe krótkie spodenki.

             

            Strój galowy na uroczystości szkolne: biała bluzka, ciemne spodnie lub spódnica.

             

            Obuwie zmienne: buty wiązane na białej podeszwie.

             

            Proszę o skompletowanie wyprawki do 6 września.